ГБО: питання та відповіді

Вирішили встановити ГБО, але Вас бентежать деякі питання? Спробуємо відповісти на найчастіші з них.

Чи можу я їздити на бензині?

Установка газобалонного обладнання ніяк не впливає на штатні системи автомобіля. По суті це додаткове обладнання яке встановлюється паралельно з рідною паливною системою. Автомобіль при цьому отримує повний дубляж паливної системи, що є незаперечною перевагою при експлуатації.
Після установки ГБО 4 покоління непрогрітий двигун запускається на бензині, а по досягненню заданих параметрів електроніка перемикає роботу на газ. При необхідності цей режим можна відключити і їздити на бензині. Так само по закінченню газового палива в балоні, електроніка автоматично переведе двигун на бензин. Саме тому навіть після установки ГБО паливний бак Вашого авто не повинен бути порожнім.

MAZDA6: ВЗУ возле горловины бензинового бака.MAZDA6: ВЗП біля горловини бензинового бака.

Яка втрата потужності при роботі на газовому паливі?

При повсякденній експлуатації автомобіля з ГБО втрата потужності й крутного моменту практично невідчутні (3-5%). Фактичні показники цих характеристик можна виявити тільки в лабораторних умовах. Як показує мощностной стенд після установки газобалонного обладнання потужність і крутний момент двигуна дійсно менше, але точні показники залежать виключно від настройки ГБО. При необхідності потужності характеристики мотора можна максимально наблизити до заводських, але при цьому зросте і витрата газу, що суттєво вплине на економію. Звернувшись до нас на СТО ви отримаєте найсучасніше газобалонне обладнання і його професійну настройку, що гарантує мінімальні втрати потужності при максимальній економії.

Після установки ГБО збільшується ризик прогоряння клапанів?

Газове паливо саме по собі не представляє ніякої шкоди для силового агрегату. Єдина поправка яку слід брати до уваги – підвищена температура згоряння газо-повітряної паливної суміші. Тому при некоректному підборі обладнання або неправильному налаштуванні ГБО це і призводить до передчасного зносу сідел клапанів і самих клапанів. При правильно налаштованому ГБО таке негативний вплив мінімально. Існує думка, що в продуктах згорання газу не утворюється вуглецевих залишків, які лягають тонкою плівкою на поверхні і захищають клапан і сідло від механічних пошкоджень. Повністю усунути ризик підвищеного зносу клапанів можна за допомогою установки системи захисту клапанів FlashLube (крапельниці). Хоча кращою гарантією буде перевірка і регулювання клапанів за регламентом встановленим заводом-виробником.

Чи потрібно вписувати ГБО в техпаспорт?

Після переобладнання автомобіля на газ змінюється типу палива. Тому після установки ГБО, необхідно зареєструвати ці зміни в ДАІ. По суті це звичайна заміна техпаспорта, при якій вносяться відповідні записи: замість бензину (В) вказується бензин-газ (S).
Для подачі потрібні наступні документи:

·         сертифікація ГБО ;
·         свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу;gbo
·         акт прийому-передачі робіт;
·         акт технічної експертизи за формою 5;
·         техпаспорт на автомобіль;
·         паспорт власника автомобіля;
·         ідентифікаційний код.

Оформлення нового техпаспорта займає всього кілька годин, після чого власник отримає документ в якому буде відповідна відмітка про зміну типу палива. Всі роботи по заміні техпаспорта ми можемо взяти на себе. Передавши необхідний перелік документів після переобладнання Ви заберете автомобіль вже з новим техпаспортом. Подробиці даної послуги можна уточнити у менеджера столу замовлень.

Чи впливає ГБО на ресурс двигуна?

Серед загальноприйнятих помилок щодо ресурсу можна виділити прогорание клапанів, прискорений знос поршневих кілець і вихід з ладу паливних форсунок. Як контраргументи можна сказати що газ менше бензину розріджує і забруднює моторне масло, краще змішується з повітрям і рівномірніше згоряє. У газовому паливі немає сірки і свинцю, а при використанні газу в якості палива не утворюється нагару на поршнях, клапанах і свічках запалювання. Крім того, октанове число газу вище, ніж у бензину, що позбавляє від детонації.
Виходячи з цього і керуючись практичним досвідом можна стверджувати, що правильно встановлене і налаштоване газобалонне устаткування не завдає двигуну абсолютно ніякої шкоди. Підтверджує це і досвід спілкування з нашими партнерами, які однозначно стверджують, що при роботі на газовому паливі його ресурс значно збільшується.

Скільки часу займає установка ГБО?

Монтаж обладнання та його налаштування займають в середньому 5-6 годин, так що залишивши свій автомобіль вранці вже ввечері ви зможете його забрати. При цьому ми завжди налаштовуємо автомобіль в русі, намагаючись витримати всі режими звичайної експлуатації. У виняткових випадках додатковий час на налаштування може знадобитися для автомобілів з 6-8 циліндровими моторами або преміум-авто зі складними системами управління.

Чи потрібно готувати автомобіль до установки?

Ніякої попередньої підготовки від власника не вимагається. Ви повинні тільки визначитися з тим куди буде встановлюється балон. При цьому під час оформлення замовлення ми зможемо запропонувати на примірку 3-4 різних балона з нашого великого асортименту. А вже безпосередньо перед установкою ГБО фахівці нашого СТО проведуть необхідну діагностику і настройку штатної системи упорскування й системи запалювання, які необхідні для того щоб оптимально налаштувати ГБО.

На мій автомобіль потрібно встановлювати варіатор?

Так як газ має вище октанове число – 105 проти 91-98 у бензину, характер згоряння газо-повітряної суміші дещо іншою. Вона горить довше, тому вимагає збільшення кута випередження запалювання, щоб забезпечити оптимальне згоряння до відкриття випускного клапана. Вирішити цю проблему можна за допомогою варіатора.
Встановити його можна як додаткову опцію, і зробити це не при переобладнанні, а дещо пізніше. Використання варіатора зовсім не обов’язкова процедура, але ті водії які їздили на автомобілі з ГБО без варіатора, після його установки відзначають зниження витрати палива з одночасним поліпшенням динамічних показників.

STAG_tap_03

Яке обладнання буде добре працювати на моїй машині?

Дати однозначну відповідь на це питання практично неможливо. Ми завжди підбираємо оптимальне обладнання під конкретний автомобіль. На одну і ту ж машину можна рекомендувати перевірений часом бюджетний варіант або преміум-комплект від одного і того ж виробника.
Довірившись професіоналам нашої СТО Ви отримаєте високоякісне ГБО з оптимальними настройками. Крім того, на все обладнання ми надаємо гарантію, а на всьому її протязі Ви зможете звернеться до наших фахівців за консультацією або додаткової налаштуванням.

Яка економія на газу і чи буду я дійсно заощадити?

Газобалонне обладнання 4 покоління при правильному налаштуванні забезпечує витрату газового палива лише на 10-15% вище бензинового витрати. Таким чином якщо Ваш автомобіль споживав 12-13 літрів бензину на 100 км, то в газовому еквіваленті це складе приблизно 14-15 літрів пропан-бутану. Проте враховуючи майже подвійну різницю в ціні газу і бензину, можна стверджувати, що реальна економія витрат на паливо становить приблизно 40-50%. ГБО і його установка теж зажадають певних витрат, але при річних пробігах близько 15-20 тис. Км. термін окупності складе близько року.

Чи можна встановлювати ГБО на турбовані двигуни?

Газобалонне обладнання 4 покоління без проблем встановлюється на турбовані мотори або двигуни з компресором. Після переобладнання турбіна, як і колись виконує свої функції під час роботи на газовому паливі. Немає абсолютно ніяких протипоказань для установки ГБО на такі мотори і навіть заводське ГБО на турбованих двигунах працює ефективніше, за рахунок високого ступеня стиснення.

Чи небезпечно ГБО?

Газобалонне обладнання несе в собі небезпеки не більше, ніж будь-яка інша паливна система. Запірна арматура і численні клапани безпеки сучасного ГБО значно підвищують безпеку експлуатації. Газовий балон, як одна з найвідповідальніших частин, має товщину стінки в 3-4 мм, що в кілька разів перевищує товщину стінки бензобака. Будучи розрахованим на тиск в 30 атмосфер балон містить газ з тиском не більше 10 атмосфер.

Чи будуть горіти чеки (помилки) двигуна?

check-engineПри правильно виконаній налаштуванні ГБО ніяких помилок у роботі двигуна бути не повинно. Наші майстри проводять ретельну настройку газобалонного обладнання після установки в русі. Це дозволяє провести надточну настройку складу паливної суміші, що мінімізує ймовірність появи помилок і виключає активацію індикатора «check engine». Якщо ж у процесі експлуатації виникла нештатна ситуація і на панелі засвітився індикатор «check engine», обов’язково зверніться на СТО для з’ясування причин і усунення несправностей.

Чи буде запах газу і чи є це нормою?

У правильно змонтованому обладнанні при експлуатації запах газу виключений. Якщо ви відчули запах газу переключіться на бензин, це автоматично перекриє подачу газу з балона. Після цього зверніться на СТО для діагностики системи. Єдиний виняток становить процес заправки, коли після вилучення заправного пристрою з адаптера в повітря потрапляє незначна кількість газу.

Чим відрізняється ГБО 2-го покоління від 4-го?

ГБО другого покоління це виключно механічна система, основними компонентами якої є редуктор і змішувач. Це ГБО встановлюють на карбюраторні двигуни, старі інжекторні мотори з металевим впускним колектором.
ГБО 4-го покоління відрізняється від 2-го покоління наявністю ЕБУ, який керує роботою газових форсунок грунтуючись на сигналах, отриманих від штатного блоку управління автомобіля. Це сучасне ГБО дозволяє оптимізувати роботу двигуна на газовому паливі.

Як часто потрібно проходити обслуговування (ТО)?

Технічне обслуговування ГБО проводиться кожні 10 000 км, крім «нульового ТО» яке Ви повинні пройти через 2000 км після переобладнання.

Наші досягнення
Автомобиль с газобаллонным оборудованием.

Автомобілів переобладнано

0
Сеть СТО по установке газобаллонного оборудования.

Кількість СТО у мережі

0
Компания Профигаз может предложить 150 видов баллонов для ГБО.

Різновиди балонів

0
Наші клієнти
               
Наши партнеры
         
Обладнання