Калібрування датчика рівня

У сучасному ГБО 4 покоління індикація рівня газового палива в балоні відображається світлодіодами на перемикачі. З огляду на високу інерційність газу в балоні і технічні особливості вимірювального пристрою, світлодіоди на кнопці можуть гаснути не пропорційно фактичному рівню. Також орієнтовно слід сприймати і резервний залишок палива в балоні. Але якщо під час експлуатації рівень відображає «погоду в сусідній області», то допомогти може налаштування.Led400

Калібрування датчика рівня проводиться в процесі установки газобалонного обладнання та першої заправки газом в порожній балон. При цьому процедура автоматичного калібрування є в сервісній книжці і ви можете виконати її самостійно. Але як показує практика, в більшості випадків допускаються типові для користувача помилки (процедура переривається передчасно, калібрування проводиться з залишком палива, збивається датчик на мультиклапані і т.д.).

Незважаючи на простоту операції, краще довірити її професіоналам. Один з аргументів на користь звернення на СТО – необхідність підключення ПК до блоку управління для максимально точного налаштування.

В першу чергу в програмі задається тип датчика (на прикладі датчиків STAG):

 • WPG-2 має опір, зростаючий від 0 до 90 Ом в міру підвищення рівня газу;
 • WPG-4 має опір 50 кОм, зменшується в міру наповнення балона до 0 Ом;
 • WPGH-1 працює по напрузі – від 0 В при порожньому балоні, до 5 В при повному.

Наступний етап – установка «в нуль» (при порожньому балоні) датчика на мультиклапані. Сам датчик при ослаблених гвинтах має невеликий діапазон регулювання. При порожньому балоні стрілка повинна знаходиться приблизно на початку шкали.

Datchik-urovnja

Після включення запалювання і запуску двигуна на індикаторі перемикача і в діагностичній програмі повинен горіти червоний світлодіод. Якщо цього не відбувається майстри СТО можуть внести корекцію по опору (напрузі) задавши верхню і нижню межі в програмі. Розрахувати потрібні величини для внесення в програму можна і самому, але тут варто нагадати, що самостійне втручання в настройки ГБО фіксується спеціальним модулем в блоці управління, а виявлення стороннього втручання в настройки веде до втрати гарантії.

Kalibrovka_urovnja_GBO_Profigas

Якщо в балоні вже є якась кількість газу, то, перш ніж звертатися на СТО краще його витратити, адже правильність калібрування багато в чому залежить від повного дотримання технологічних умов. Найголовніше після калібрування надійно закріпити датчик на мультиклапані, щоб уникнути його зміщення.

Процедура калібрування для STAG QBOX, QMAX, QNEXT, STAG GoFast:

 • включити запалювання;
 • натиснути і утримувати кнопку перемикача;
 • вимкнути запалювання протягом трьох секунд після натискання кнопки перемикача;
 • відпустити кнопку після переходу перемикача в режим програмування (початок програмування супроводжується повторюваним плавним зростанням рівня покажчика від мінімального значення до максимального;
 • заправити балон газом до спрацьовування відсічення на мультиклапані;
 • включити запалювання.

Індикація стану калібрування після закінчення процедури:

 • плавне зростання, а потім падіння покажчика на світлодіодному індикаторі від резерву до максимуму і назад (двічі) – калібрування успішно завершено.
 • зміна покажчика рівня на світлодіодному покажчику з резерву на максимум (п’ятикратне) – не вдалося успішно завершити калібрування.
Наші досягнення
Автомобиль с газобаллонным оборудованием.

Автомобілів переобладнано

0
Сеть СТО по установке газобаллонного оборудования.

Кількість СТО у мережі

0
Компания Профигаз может предложить 150 видов баллонов для ГБО.

Різновиди балонів

0
Наші клієнти
             
Наши партнеры
       
Обладнання