Обов'язкова фільтрація


Довговічність функціонування і якість роботи сучасного газобалонного обладнання, як і будь-якої іншої паливної системи, багато в чому залежить від чистоти газу.

Навіщо потрібен газовий фільтр

При всій природній чистоті та екологічності газового палива, ще в дорозі до газового балона вашої машини, при виробництві та зберіганні, в нього потрапляє маса різних домішок і добавок. Грішать цим як продавці з цистерн, так і великі мережеві заправки. Ви можете заправлятися скільки завгодно раз і завжди отримувати чистий газ, а можете всього один раз задути в балон брудне паливо, що призведе до повного виходу газобалонної системи з ладу. Так що не варто сподіватися на випадок і краще самому подбати про чистоту палива, яке циркулює в магістралях вашого авто.

Dirt-filter2

Dirt-filter

Типи газових фільтрів

Ідеальним варіантом фільтрації можна назвати триступеневу очистку, на першій стадії якої відбувається використання фільтра ще при заправці. Для цих цілей існує спеціальний заправний адаптер з керамічним фільтроелементом. Але багато хто такою можливістю нехтують і покладаються на класичну схему, коли фільтрація газового палива відбувається тільки на двох рівнях. Для цього використовуються:

  • Фільтр грубої очистки затримує забруднення в рідкій фазі газу надходить з балона в підкапотний простір.
  • Фільтр тонкого очищення вловлює бруд і домішки вже з парової фази, що надходить після редуктора-випарника до форсунок.

Така схема повністю виправдана, але тільки за умови вибору якісних фільтрів і фільтроелементів до них. Останнє особливо актуально у випадку з фільтром тонкого очищення газового палива. Це останній редут на шляху газового палива до форсунок, і він повинен бути дуже надійним.

Який газовий фільтр вибрати

Конструктивно фільтри тонкого очищення діляться на два типи – проточні та фільтри з відстійником. Обидва варіанти широко поширені і відрізняються лише тим, що фільтри з відстійником ефективніші за рахунок осідання забруднень і домішок в стакані-відстійнику. Крім того, фільтри тонкого очищення бувають одноразовими або розбірними. Останні допускають заміну фільтроелемента без необхідності міняти весь фільтр.

Газовый фильтр проточного типа

У проточних фільтрах тонкого очищення фільтроелемент може бути паперовим, поліестеровим або булперновим. Якраз останній володіє максимальною ефективністю. При проході газового палива через булпреновий фільтроелемент забезпечується постійна ефективність фільтрації з мінімальним опором, за рахунок великої щільності пір і точно каліброваних розмірів відкритих отворів. Тому найменші частинки, які присутні в паливі, залишаються на фільтрі, не потрапляючи при цьому в газові форсунки.

Фильтр для ГБО

Фільтри зі стаканом-відстійником теж мають різні фільтроелементи і різну ефективність. Звичайні паперові картриджі в таких фільтрах уловлюють домішки і добавки, які згодом і осідають у відстійнику не потрапляючи в газову магістраль. Але і на цьому розробники систем фільтрації не зупинилися, запропонувавши для сучасного ГБО фільтри коалесцентного типу, здатні гарантувати якісну очистку газового палива від механічних домішок, масла і вологи. Такі фільтри надійно відсівають частинки розмірами від 0,1 мкм, а використання при фільтрації ефекту коалесценції дозволяє практично повністю позбавитися від рідких фракцій, за рахунок злиття дрібних крапель вологи і їх осідання у відстійнику.

Як часто міняти газовий фільтр

Згідно з регламентом обслуговування, фільтри грубого і тонкого очищення змінюються кожні 10 тис. км, але на практиці цілком можливі виключення. Якщо система при наявності газу в балоні починає самостійно переключаться на бензин, можлива причина – забитий фільтр. Потік газу при цьому сильно зменшується, приводячи до збідніння паливної суміші. Симптомами забруднення фільтра можна вважати втрату потужності, ривки, нерівномірну роботу двигуна. Все це вірні ознаки необхідності дострокової заміни фільтра.

При заміні теж не варто економити, адже використання неякісних або неправильних фільтрів, може вивести з ладу більш дорогі складові ГБО, ремонт яких обійдеться набагато дорожче.

Всього 10 секунд відео про можливий бруд газового палива.