Як запобігти вибуху ГБО


Все нове або невідоме завжди лякає. Багато хто чув, що газ в ГБО іноді вибухає. Але тільки професійні фахівці та досвідчені водії знають, наскільки насправді надійне газобалонне обладнання. Решта вважають, що бензин набагато безпечніше газу, але у нас є безліч аргументів щоб їх переконати.

Безпека газової установки

gbo-vzrivУ будь-якому газобалонному обладнанні в автомобілі застосовується безліч пристроїв безпеки.

Головний і найбільший елемент системи ГБО – це газовий балон. При їх виробництві використовується високоякісна легована сталь товщиною 3-4 мм. Робочий тиск всередині нього – 16 атмосфер (перевірочне до 30 атм.). Ще на заводі всі балони піддаються ретельному тестуванню. Розрив ємності може відбуватися при тиску понад 80 атмосфер, що набагато вище звичайних експлуатаційних показників. Під час експлуатації балон заправляють до 80% від номінальної ємності.

Другим важливим елементом системи є мультиклапан. На сьогоднішній день в більшості випадків використовуються мультиклапана AT02, що відповідають європейським правилам R67-01. Вони поєднують в собі безліч різних клапанів безпеки:

 • пружинний клапан аварійного скидання тиску, спрацьовує при перевищенні тиску і скидає надлишок;
 • термоплавкий клапан аварійного скидання тиску, в разі пожежі скидає виникає надлишковий тиск;
 • електромагнітний клапан на виході, перекриває подачу газу в магістраль при вимкненому запаленні;
 • обмежувач наповнення, відсікає подачу газу в балон при заправці, якщо досягнуто рівня заповнення 80-85%;
 • швидкісний клапан припиняє подачу палива в систему, якщо обірвалася трубка подачі газу;
 • подвійний зворотний клапан на вході запобігає виходу газу після завершення заправки;
 • ручний клапан на виході використовується для перекриття системи при обслуговуванні;
 • індикатор / датчик рівня, інформує про рівень палива в балоні.

Тільки виходячи з цього списку вже можна зрозуміти, що сучасне газобалонне обладнання надійно захищене від вибуху.

Експлуатація ГБО

Багато автолюбителів перед установкою ГБО вивчають всі випадки займання або вибуху такої системи. І такі випадки є, але всі вони пов’язані з людським фактором і недотриманням заходів безпеки. У деяких випадках винні балони, що були у вжитку. Іноді люди самі просять установників прибрати відсікач, тим самим порушуючи умови безпечної експлуатації. Після такого втручання в балон можна задути майже весь його паспортний обсяг, але при нагріванні і, відповідно, розширення газового палива його надлишок буде стравлюватись в атмосферу, а випадкова іскра при цьому може викликати вибух.
Utechka_gas

Звичайно ж за автомобілем з ГБО треба уважніше стежити, адже багато чого залежить від технічного стану самого автомобіля і встановленого газобалонного обладнання. Але навіть на технічно справному авто необхідно дотримуватися простих правил безпеки:

 • при найменшому запаху газу, слід перекрити вентилі на мультиклапане і звернутися на СТО для пошуку і усунення витоків;
 • іноді перевіряти правильність та надійність кріплення балона і магістралей;
 • проводити перевірку і регулярне обслуговування обладнання у встановлені терміни;

Сучасне ГБО надійно захищене від вибуху. Дотримуючись правил експлуатації, ви зведете до мінімуму можливість виникнення неприємностей з газовою установкою. Головне, довіряти установку і обслуговування ГБО тільки професійним майстрам. Фахівці СТО «Профігаз» забезпечать якісну установку і настройку газобалонного обладнання на будь-яких сучасних автомобілях. Вибирайте професіоналів!